Velenczei Ádi nyerte a Vértes Rally-t!

A Velenczei Ádám – Szőke Tamás kettős nyerte a  Skoda Fabia R5-el a Vértes Rally 2020-at!  Szenzációs hajrában, az utolsó gyorson fordított a szécsényi pilóta és navigátora, ezzel megszerezve élete első Rally1-es futamgyőzelmét!  A Vincze Ferenc – Igor Bacigál kettős a negyedik helyen ért célba, amellyel fontos bajnoki pontokat szereztek! Sajnos elgumizták magukat, a kemény gumik nem igazán működtek az utolsó körben, így lecsúsztak a dobogóról.

Abszolút 37., kategória 8. helyen zárt a Strider Zoltán – Apkó András – Peugeot 208 R2 trió, Tábori Ákos mellé ezútta a mátranováki Répás Zoltán ült be, az abszolút 40. kategória 10. helyére hozták be a Peugeot 208 R2-t.

Rally2-ben a Határ – Éhn kettős az abszolút 8. , kategória első helyére hozta be a Peugeot-ot, az Illés – Diósi – Peugeot 206 trió az abszolút 26., kategória negyedik helyén végzett.

A Berta – Losonczi, és az Ivony – Kiss párosok sajnos már az elején kiestek.

Historicban az utolsó gyorson a dobogó harmadik fokáról búcsúzott a Kreicsi Bálint – Lieszkovszky Gábor – BMW 320 hármas.