Halápi nyerte az I. Mikulás Szlalomot!

Pásztó belvárosában kijelölt 1km-es pályán zajlott az I. Mikulás Szlalom december 5-én. A szombati száraz idő után a verseny napjára fehér tájra ébredtünk… Bár benne volt a pakliba, azért mégis megkeverte kicsit a kártyákat. A három mért futamból a legjobb ideje számított a végértékelésnél.

Természetesen, ahogy haladtunk időben előre, és javult a pálya állapota, úgy gyorsultak a versenyzők is, akik majdnem ötvenen voltak ezen a vasárnapon.

Persze voltak olyanok, akik a stopper oltárán áldozva kizárólag a nézők szórakoztatására autóztak, akik a hideg ellenére szép számmal voltak.

Nem csak ők, hanem előfutóként Papp Arnie, Lőrik Laci, Kis Lajos, és műsorvezetőként Kőváry Barna is igyekezett a kilátogatók kedvében járni, és a hangulatot fokozni.

A versenyt a három mért futam után Halápi Zsolt nyerte VW Polo-val, mögötte Sárközi Csaba végzett egy Ladával, még a harmadik Tóth Csaba lett Suzuki Swift GTi-vel.

Lássuk a további kategóriák eredményeit:

G1-ben Robotka Tamás vitte a prímet Trabantjával, második Alapi Norbi lett Suzuki Swift-tel, harmadik helyen Bobál László ért a célba Marutival.

A G2-es kategóriában 1. Halápi Zsolt – VW Polo, 2. Tóth Csaba Suzuki Swift Gti, 3. Lakatos Attila – Citroen Ax, 4. Sebők László – Suzuki Swift, 5. Halápi Ákos – VW Polo, 6. Boros Bernárd – Suzuki Swift, 7. Pöttler Anton – Honda Civic, 8. Mondok Károly – Citroen Saxo, 9. Patonai László – Peugeot.

G3-ban Mester László lett az első Seat Inca-val, 2. Szilágyi Patrik – Lada, 3. Bercsényi Balázs – Lada 2105, 4. Boros Csaba – Peugeot 205 Gti, 5. Csincsik Donát – Lada 2105, 6. Orsós Zsolt – Lada 2105, 7. Huszár Gábor – Lada 2107, 8. Bata Szabolcs – Lada, 9. Szász Marci – Lada 2107 , 10. Kórós László – Lada 2107, 11. Nagy Tamás – Lada 2107.

G4 kategóriában: 1. Kaposznyák Mihály – Renault Clio RS, 2. Patonai László – Opel Astra Gsi, 3. Tóth Tibor – Lada 21011, 4. Nagy Zoltán – BMW e36, 5. Barcsák Péter – BMW, 6. Her Bence – BMW e30, 7. Kovács Viktor – BMW e36, 8. Szarvas Balázs – Toyota Mr2, 9. Balogh Elek – Toyota Mr2, 10. Szabó József – Lada 2107 1.9, 11. Patai József – BMW.  Berecz Krisztián, és Antal Dávid a nézők szórakoztatására autóztak ebben a kategóriában.

G5-ben 1. Terék Bence – Mini Cooper S, 2. és 3. Orbán Balázs – BMW e46 330D Touring.

A kis Lada Kupát, azaz 1600 ccm alatt Sárközi Csaba nyerte, Kis Lajos előtt, harmadik Huszár Gábor lett.

A nagy Ladák között Szabó József diadalmaskodott.

Zola Fotói

Élő közvetítés az első futamról

Gratulálunk a dobogósoknak, és Köszönjük a rendezést, a Pásztói Autósport Egyesületnek! Reméljük hamarosan újra lesz verseny Pásztón!

Author: rally24.hu