Tóth Gábor nyerte az R-Cup Challange második fordulóját Cereden!

Rég nem látott érdeklődés övezte a Húsvét hétvégén megrendezett R-Cup Challenge második ceredi fordulóját, amit a SportEvo Kft. rendezett a Cered – Tajtilapos közötti szakaszon. A nevezést 115 autóban limitálták, és végül az összes hely elkelt másfél óra alatt, ezért a rendezők még pár plusz nevezést biztosítottak, így 123-an vághattak neki a vasárnap az első szakasznak, a szombati adminisztratív, és gépátvétel után.

A mezőnyben a Skoda Fabia R5-től, Rafi Porsche-ján keresztül, több tucat Ladával is találkozhatott a nézősereg, akik voltak szép számmal. A hangulat a régi rally, és hegyi versenyeket idézte, mind a szervizparkban, mind a pályák szélén. Több kategória mellett kiírtak Just4fun kategóriát is a rendezők, ők nem a stopperóra, hanem a látvány oltárán áldoztak, – a nézők nem kis örömére.

A versenyzőknek négyszer kellett teljesíteni, az összesen hét lassítóval is tűzdelt 3,7km hegyi szlalomot, amelyből a legjobb három futam eredménye összesítve számított a végértékelésnél.

Voltak kisebb,- nagyobb kicsúszások, és műszaki problémák, végül 115-en látták meg a célt.

A leggyorsabb Tóth Gábor lett Skoda Fabia R5-ével, mögötte Rafael Tamás végzett a Porscheval… ők mindketten kétszer is neveztek, így az első négy hely kettejüké lett. 😀

Liszenszes 2WD-ben Rafi volt a legjobb, a Liszenszes 4WD-t Tóth Gábor nyerte a Skodával, Széria 1.6-ban Nagy Tomika volt a leggyorsabb Toyota MR2-vel Morgenstern Erik (Lada) és a Citroen C2-t hajtó Hajdina Martin előtt.

Széria kétliterben Tatár Ádám vitte a prímet BMW-jével, Széria 2.0+-ban Nagy Tamás nyert egy Renault Megane Coupe-val.

A Túra 1.3-ban Faltusz Dávid egy Skoda Feliciával tört az élre, Még 1.6-ban Gutai Marcell Citroen C2 R2-vel.

A kétlitereseknél Bíró Gergő volt a győztes Opel Astájával, a 2.0+-ban pedig Csóra Dominik Micujával ért fel a dobogó első fokára.

Lada A-ban Pallai Levente nyert, H 1.6-ban Ozibiuszék a gombszeművel, még az 1,6+ -oknál Héja Dani hozta el az aranyat.

A legjobb utcai Ladás Morgenstern Erik lett, Danó Nándival az oldalán.

Gratulálunk mindenkinek! Még több ilyet!!! Köszönjük a Bertalan családnak, hogy ilyen legendás pályán, ilyen nívós amatőr versenyt rendeztek!