10. Bükkszentkereszti Veterán Hegyi Felfutó a Gulf kupáért

Jubileumi versennyel nyitott a Veterán Hegyi Felfutó OB Bükkszentkereszten, ahol 10. alkalommal rendezték meg a veterán járművek átlagtartó versenyét.

Május utolsó vasárnapjának délelőttjén megtelt a bükkszentkereszti nagy parkoló veterán autókkal, motorokkal, és persze érdeklődőkkel.

Egy pályabejárás és egy edző futam mellett, két mért szakasz várt a majdnem 100 fős mezőnyre. Az volt a nyerő aki mindkét szakaszon ugyanazt az időt tudta produkálni. Érdekesség, hogy az első 30 autó például 1 másodpercen belül volt a menetpróba végén.

A két szakasznak majdnem 100 jármű vágott neki, amelyek között voltak nógrádi indulók is, szinte mindegyikük a legnépszerűbb 1600 ccm-ig kategóriában indult.

Közülük Tóth Tamás – Mikri Gabriella kettés lett a 13. Skoda 130-al,  (0,98mp)

16. Faragó Gábor – Faragó Csaba – Lada Samara trió (2.06mp)

23. Sziklai Péter – Simkó Ádám – Páros Skoda 130-al  (4,76mp)

26. Ludányi Krisztián – Brazda Zsuzsanna – Skoda Rapid hármas lett. (22,81mp)

1200ccm-ig Czikora Gábor – Czikora Máté – Zastava GTL55 trió a 12. helyen ért célba 2,55mp különbséggel.